Warsztaty dla rodziców
W nadchodzącym roku szkolnym 2018/19 przygotowaliśmy dla Państwa warsztaty na wiele różnych tematów, obejmujące zagadnienia dotyczące dzieci w każdym wieku.
Większość naszych warsztatów prowadzimy w placówkach poza naszymi gabinetami. Jednakże, jeśli bylibyście Państwo zainteresowani przeprowadzeniem przez nas warsztatu dla zebranej przez Państwa min. 8 osobowej grupy, chętnie podzielimy się z Państwem naszą wiedzą i umiejętnościami.
Oto niektóre z proponowanych przez nas tematów:
1. „10 najważniejszych umiejętności rodzicielskich”
To warsztat wprowadzający do całego cyklu, traktujący o tym, na co rzeczywiście warto zwrócić uwagę, jeśli chcemy ułatwić stawianie dzieciom kolejnych kroków w życiu, co tak naprawdę ma największy wpływ na to, czy nasze dzieci:
- są zdrowe;
- czują się szczęśliwe;
- czują się bezpiecznie i silnie związane z nami; oraz
- odnoszą sukcesy w szkole, a później w życiu zawodowym i osobistym?
2 „ Czy, jak i w jakim stopniu rodzice mogą wpływać na poczucie własnej wartości swoich dzieci”
Niska samoocena dzieci i młodzieży to problem często zgłaszany przez rodziców w poradniach zdrowia psychicznego. Budzi ich przerażenie, bo z telewizji, internetu i innych źródeł dowiadują się, że determinuje ona to, jak człowiek będzie radził sobie w życiu. W świetle tych danych osoby ze zdrową lub wysoką samooceną będą odnosiły sukcesy, natomiast te z niską zwykle nie osiągną swojego potencjału. Ta potoczna wiedza znajduje swoje potwierdzenie w badaniach naukowych. Wskazują one ponadto, że od jednej trzeciej do połowy adolescentów zmaga się z niską samooceną. Może ona być przejściowa, ale w poważniejszych przypadkach rezultatem niskiej samooceny mogą być depresja, anoreksja, zaburzenia zachowania, samookaleczenia, a nawet samobójstwo. Niska samoocena jest silnie skorelowana z zachowaniami przestępczymi, osiąganiem niskich wyników w nauce i ciążą wśród nastolatków. Czy można temu zapobiec? O tym, czym jest poczucie własnej wartości, jak przejawi się w zachowaniu dzieci, kiedy i jak na nie wpływają rodzice będziemy mówić w czasie tego warsztatu.
3. „Stawiaj granice realne, a nie pozorne, by twoje dziecko poczuło się bezpieczne i odpowiedzialne”.
Frustracja rodziców z powodu ciągłego powtarzania dzieciom, co wolno, czego nie jest dość uniwersalna. Niewielu z nas udaje się jej uniknąć. Co ci rodzice takiego robią, że dzieci ich słuchają, a przy tym zdają się być całkiem szczęśliwe? O tej tajemnicy rodzicielstwa traktuje warsztat o stawianiu granic.
4. „Wychowaj odpowiedzialne i samodzielne dziecko czyli o konsekwencji w wychowywaniu”
W czasie warsztatu przyjrzymy się, dlaczego tak trudno być konsekwentnym w stosunku do własnych dzieci i co tak naprawdę kryje się pod słowem „konsekwencja” (bo nie „kto silniejszy!!!”). Następnie spróbujemy razem z Państwem przejść od słów do czynów: krok po kroku zastosować dostępną wiedzę psychologiczną, by bez walki, wyrzutów sumienia i stosowania ciężkich kar wprowadzić spokój w domu i nauczyć dzieci odpowiedzialności.
5." Współczesne i bardzo stare zagrożenia"
Rozwój technologii, łatwy dostęp do wszystkich nowinek technologicznych wpływają na rozwój dzieci. Nadal także istnieją zagrożenia związane z uzależnieniami, czy pedofilią. Rodzoce powinni być tego świadomi i wiedzieć, jak skutecznie chronić swoje dzieci.
6. "Czego brakuje do szczęścia dzieciom, które maja wszystko"
W dzisiejszym świecie łatwo dać dziecku dobra materialne. Często jenak, nie dają one dziecku szczęścia. Co zatem daje? O czym rodzice często zapiminają, lub czasem nie wiedzą? Jak to ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka?
7. "Jak rozumieć i kochać nastolatka".
8. "5 języków miłości"
9. "Rywalizacja w rodzeństwie".
10. "Kiedy konflikty między rodzicami są toksyczne dla dzieci"
11. "Po co jest tata?"
12. "Szkoła - mejsce rozwoju i stresu (dla dzieci i rodziców)"
13. "Lęki dziecięce"
14. "Rodzina jako system naczyń połączonych"
Warsztaty, na który Państwa zapraszamy:
- opracowały i prowadzą Małgorzata Rymaszewska lub Natalia Gutowska lub Aleksandra Majkowska;
- odbędą się w gabinecie „Rodzice i Dzieci”, ul. Okrężna 31.
Zapisy: mailowo na adres: listy@rodziceidzieci.com z podaniem imienia, nazwiska, nr telefonu i adresu e-mail oraz tytułu warsztatu, którym chcecie Państwo uczestniczyć. Można zapisywać się na cały cykl oraz na pojedyncze warsztaty.
Koszt i rezerwacja miejsca: 100 zł/osoba za pojedynczy warsztat.
Pytania i uwagi prosimy kierować do sekretariatu gabinetu, tel. 22 654-4471 lub 691 562 520;
Warsztaty prowadzimy również dla rodziców w firmach i innych miejscach (w języku polskim i angielskim).