Warsztaty dla rodziców

W nadchodzącym roku szkolnym 2018/19 przygotowaliśmy dla Państwa warsztaty na wiele różnych tematów, obejmujące zagadnienia dotyczące dzieci w każdym wieku.

Większość naszych warsztatów prowadzimy w placówkach poza naszymi gabinetami. Jednakże, jeśli bylibyście Państwo zainteresowani przeprowadzeniem przez nas warsztatu dla zebranej przez Państwa min. 8 osobowej grupy, chętnie podzielimy się z Państwem naszą wiedzą i umiejętnościami. 

Oto niektóre z proponowanych przez nas tematów:

1. „10 najważniejszych umiejętności rodzicielskich”

To warsztat wprowadzający do całego cyklu, traktujący o tym, na co rzeczywiście warto zwrócić uwagę, jeśli chcemy ułatwić stawianie dzieciom kolejnych kroków w życiu, co tak naprawdę ma największy wpływ na to, czy nasze dzieci:

  • są zdrowe;
  • czują się szczęśliwe;
  • czują się bezpiecznie i silnie związane z nami; oraz
  • odnoszą sukcesy w szkole,  a później w życiu zawodowym i osobistym?

2 „ Czy, jak i w jakim stopniu rodzice mogą wpływać na poczucie własnej wartości swoich dzieci”

Niska samoocena dzieci  i młodzieży to problem często zgłaszany przez rodziców w poradniach zdrowia psychicznego. Budzi ich przerażenie, bo z telewizji, internetu i innych źródeł dowiadują się, że determinuje ona to, jak człowiek będzie radził sobie w życiu.  W świetle tych danych osoby ze zdrową lub wysoką samooceną będą odnosiły sukcesy, natomiast te z niską zwykle nie osiągną swojego potencjału.  Ta potoczna wiedza znajduje swoje potwierdzenie w badaniach naukowych. Wskazują one ponadto, że od jednej trzeciej do połowy adolescentów zmaga się z niską samooceną. Może ona być przejściowa, ale w poważniejszych przypadkach rezultatem niskiej samooceny mogą być depresja, anoreksja, zaburzenia zachowania, samookaleczenia, a nawet samobójstwo.  Niska samoocena jest silnie skorelowana z zachowaniami przestępczymi, osiąganiem niskich wyników w nauce i ciążą wśród nastolatków. Czy można temu zapobiec? O tym, czym jest poczucie własnej wartości, jak przejawi się w zachowaniu dzieci, kiedy i jak na nie wpływają rodzice  będziemy mówić w czasie tego warsztatu. 

3. „Stawiaj granice realne, a nie pozorne, by twoje dziecko poczuło się bezpieczne i odpowiedzialne”. 

Frustracja rodziców z powodu ciągłego powtarzania dzieciom, co wolno, czego nie jest dość uniwersalna. Niewielu z nas udaje się jej uniknąć. Co ci rodzice takiego robią, że dzieci ich słuchają, a przy tym zdają się być całkiem szczęśliwe? O tej tajemnicy rodzicielstwa traktuje warsztat o stawianiu granic.

4. „Wychowaj odpowiedzialne i samodzielne dziecko czyli o konsekwencji w wychowywaniu”

W czasie warsztatu przyjrzymy się, dlaczego tak trudno być konsekwentnym w stosunku do własnych dzieci i co tak naprawdę kryje się pod słowem „konsekwencja” (bo nie „kto silniejszy!!!”). Następnie spróbujemy razem z Państwem przejść od słów do czynów: krok po kroku zastosować dostępną wiedzę psychologiczną, by bez walki, wyrzutów sumienia i stosowania ciężkich kar wprowadzić spokój w domu i nauczyć dzieci odpowiedzialności.

5." Współczesne i bardzo stare zagrożenia"

Rozwój technologii, łatwy dostęp do wszystkich nowinek technologicznych wpływają na rozwój dzieci. Nadal także istnieją zagrożenia związane z uzależnieniami, czy pedofilią. Rodzoce powinni być tego świadomi i wiedzieć, jak skutecznie chronić swoje dzieci.

6. "Czego brakuje do szczęścia dzieciom, które maja wszystko"

W dzisiejszym świecie łatwo dać dziecku dobra materialne. Często jenak, nie dają one dziecku szczęścia. Co zatem daje? O czym rodzice często zapiminają, lub czasem nie wiedzą? Jak to ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka?

7. "Jak rozumieć i kochać nastolatka".

8. "5 języków miłości"

9. "Rywalizacja w rodzeństwie".

10. "Kiedy konflikty między rodzicami są toksyczne dla dzieci"

11. "Po co jest tata?"

12. "Szkoła - mejsce rozwoju i stresu (dla dzieci i rodziców)"

13. "Lęki dziecięce"

14. "Rodzina jako system naczyń połączonych"

 

Warsztaty, na który Państwa zapraszamy:

  • opracowały i prowadzą Małgorzata Rymaszewska lub Natalia Gutowska lub Aleksandra Majkowska;
  • odbędą się w gabinecie „Rodzice i Dzieci”, ul. Okrężna 31.

Zapisy: mailowo na adres: listy@rodziceidzieci.com z podaniem imienia, nazwiska, nr telefonu i adresu e-mail oraz tytułu warsztatu, którym chcecie Państwo uczestniczyć. Można zapisywać się na cały cykl oraz na pojedyncze warsztaty.

Koszt i rezerwacja miejsca: 100 zł/osoba za pojedynczy warsztat.

Pytania i uwagi prosimy kierować do sekretariatu gabinetu, tel. 22 654-4471 lub 691 562 520;

Warsztaty prowadzimy również dla rodziców w firmach i innych miejscach (w języku polskim i angielskim).

Powrót