Chociaż standardowo wizyty domowe nie są prowadzone w ramach praktyki psychologicznej, zachęceni dobrymi wynikami takich interwencji w ramach nurtu psychoterapii poznawczo-behawioralnej postanowiliśmy zaoferować tę usługę naszym klientom.
 
W ramach wizyty domowej psychologa proponujemy przede wszystkim proces diagnozy psychologicznej dziecka i rodziny.  Uważamy, że obserwacja rodziny w jej naturalnym środowisku może być bardzo cenna diagnostycznie. Czasem stanowi również jedyną możliwość dotarcia rodziny do specjalisty. Pojedyncza wizyta domowa nie zamyka jednak zwykle diagnozy, po której rodzice mogą spodziewać się pisemnej opinii o dziecku. W każdej sytuacji, gdy tylko jest to możliwe, ewentualna dalsza praca z rodziną jest prowadzona na terenie gabinetu.

Ponadto, wizyty domowe proponujemy w początkowej fazie terapii poznawczo-behawioralnej agorafobii i innych zaburzeń utrudniających pacjentom wychodzenie z domu.

Wizyty domowe umawiane są indywidualnie, bezpośrednio z terapeutą, przez sekretariat gabinetu.  Terapeuta przyjeżdża na spotkanie z rodziną sam lub ze stażystą gabinetu (mgr. psychologii).

Terapeuta ma prawo odmówić odbycia wizyty domowej ze względów bezpieczeństwa, organizacyjnych lub merytorycznych.