Wizyty domowe psychologa

Chociaż standardowo wizyty domowe nie są prowadzone w ramach praktyki psychologicznej, zachęceni dobrymi wynikami takich interwencji w ramach nurtu psychoterapii poznawczo-behawioralnej postanowiliśmy zaoferować tę usługę naszym klientom.
 
W ramach wizyty domowej psychologa proponujemy przede wszystkim proces diagnozy psychologicznej dziecka i rodziny.  Uważmy, że obserwacja rodziny w jej naturalnym środowisku może być bardzo cenna diagnostycznie. Czasem stanowi również jedyną możliwość dotarcia rodziny do specjalisty. W każdej sytuacji, gdy jest to możliwe ewentualna dalsza psychoterapia będzie prowadzona na terenie gabinetu.

Ponadto, wizyty domowe proponujemy w początkowej fazie terapii poznawczo-behawioralnej agorafobii i innych zaburzeń utrudniających pacjentom wychodzenie z domu.

Wizyty domowe umawiane są indywidualnie, bezpośrednio z terapeutą, przez sekretariat gabinetu.  Terapeuta przyjeżdża na spotkanie z rodziną ze stażystą gabinetu (mgr. psychologii), a koszt wizyty wynosi 500 zł za 2 godziny (minimalny czas trwania pierwszej wizyty domowej).

Terapeuta ma prawo odmówić odbycia wizyty domowej ze względów bezpieczeństwa, organizacyjnych lub merytorycznych.

Powrót