Większość naszych warsztatów prowadzimy w placówkach poza naszymi gabinetami. Jednakże, jeśli bylibyście Państwo zainteresowani przeprowadzeniem przez nas warsztatu dla zebranej przez Państwa min. 8 osobowej grupy, chętnie podzielimy się z Państwem naszą wiedzą i umiejętnościami w miejscu przez Was wybranym lub na terenie jednego z naszych ośrodków. 

Oto niektóre z proponowanych przez nas tematów:

1. „10 najważniejszych umiejętności rodzicielskich”

To warsztat wprowadzający do całego cyklu, traktujący o tym, na co rzeczywiście warto zwrócić uwagę, jeśli chcemy ułatwić stawianie dzieciom kolejnych kroków w życiu, co tak naprawdę ma największy wpływ na to, czy nasze dzieci:

  • są zdrowe;
  • czują się szczęśliwe;
  • czują się bezpiecznie i silnie związane z nami; oraz
  • odnoszą sukcesy w szkole, a później w życiu zawodowym i osobistym?

2 „ Czy, jak i w jakim stopniu rodzice mogą wpływać na poczucie własnej wartości swoich dzieci”

Niska samoocena dzieci  i młodzieży to problem często zgłaszany przez rodziców w poradniach zdrowia psychicznego. Budzi ich przerażenie, bo z telewizji, internetu i innych źródeł dowiadują się, że determinuje ona to, jak człowiek będzie radził sobie w życiu.  W świetle tych danych osoby ze zdrową lub wysoką samooceną będą odnosiły sukcesy, natomiast te z niską zwykle nie osiągną swojego potencjału.  Ta potoczna wiedza znajduje swoje potwierdzenie w badaniach naukowych. Wskazują one ponadto, że od jednej trzeciej do połowy adolescentów zmaga się z niską samooceną. Może ona być przejściowa, ale w poważniejszych przypadkach rezultatem niskiej samooceny mogą być depresja, anoreksja, zaburzenia zachowania, samookaleczenia, a nawet samobójstwo.  Niska samoocena jest silnie skorelowana z zachowaniami przestępczymi, osiąganiem niskich wyników w nauce i ciążą wśród nastolatków. Czy można temu zapobiec? W czasie tego warsztatu mówimy zatem o tym, czym jest poczucie własnej wartości, jak przejawi się w zachowaniu dzieci, kiedy i jak na nie wpływają rodzice. 

3. „Stawiaj granice realne, a nie pozorne, by twoje dziecko czuło się bezpieczne i zachowywało odpowiedzialnie”. 

Frustracja rodziców z powodu ciągłego powtarzania dzieciom, co wolno, a czego nie, jest dość uniwersalna. Niewielu z nas udaje się jej uniknąć. Jednak to się zdarza. Co ci rodzice takiego robią, że dzieci ich słuchają, a przy tym zdają się być całkiem szczęśliwe? O tej tajemnicy rodzicielstwa traktuje warsztat o stawianiu granic.

4. „Wychowaj odpowiedzialne i samodzielne dziecko czyli o konsekwencji w wychowywaniu”

W czasie warsztatu przyjrzymy się, dlaczego tak trudno być konsekwentnym w stosunku do własnych dzieci i co tak naprawdę kryje się pod słowem „konsekwencja” (bo nie „kto silniejszy!!!”). Następnie spróbujemy razem z Państwem przejść od słów do czynów: krok po kroku zastosować dostępną wiedzę psychologiczną, by bez walki, wyrzutów sumienia i stosowania ciężkich kar wprowadzić spokój w domu i nauczyć dzieci odpowiedzialności.

5.” Współczesne i bardzo stare zagrożenia”

Rozwój technologii, łatwy dostęp do wszystkich nowinek technologicznych wpływają na rozwój dzieci. Nadal także istnieją zagrożenia związane z uzależnieniami, czy pedofilią. Rodzoce powinni być tego świadomi i wiedzieć, jak skutecznie chronić swoje dzieci.

6. „Czego brakuje do szczęścia dzieciom, które mają wszystko”

W dzisiejszym świecie łatwo dać dziecku dobra materialne, wyjątkową edukację, zapewnić nieustającą rozrywkę i usunąć wiele trudności, na które napotyka w życiu . Jak większość rodziców jednak zauważa – nie dają one dziecku szczęścia. Co zatem daje? O tych nieoczywistych źródłach satysfakcji, zdrowia i dobrostanu mówimy w czasie tego warsztatu.

7. „Jak rozumieć i kochać nastolatka”.

8. „5 języków miłości”

9. „Rywalizacja w rodzeństwie”.

10. „Kiedy konflikty między rodzicami są toksyczne dla dzieci”

11. „Po co jest tata?”

12. „Szkoła – mejsce rozwoju i stresu (dla dzieci i rodziców)”

13. „Lęki dziecięce”

14. „Rodzina jako system naczyń połączonych”

Warsztaty, na który Państwa zapraszamy opracowały i prowadzą: Małgorzata Rymaszewska, Natalia Gutowska lub Aleksandra Majkowska;

Zapisy: mailowo na adres:rodziceidzieci@gmail.com z podaniem imienia, nazwiska, nr telefonu i adresu e-mail oraz tytułu warsztatu, którym chcecie Państwo uczestniczyć. Można zapisywać się na cały cykl oraz na pojedyncze warsztaty.

Pytania i uwagi prosimy kierować do sekretariatu gabinetu, tel. 22 654-4471 lub 691 562 520;

Nasze warsztaty prowadzimy również dla rodziców w firmach i innych miejscach (w języku polskim i niektóre w języku angielskim).