Grupa wsparcia dla rodziców nastolatków

Grupa

Rodziców nastolatków zapraszamy do naszej nowotworzonej grupy wsparcia.

GRUPA WSPARCIA DLA RODZICÓW NASTOLATKÓW

DLA KOGO?

dla rodziców, którzy przeżywają trudności w relacji ze swoim dorastającym dzieckiem, mają poczucie bezradności w roli rodzica, trudno jest im poradzić sobie z uczuciami i emocjami, jakie niesie ze sobą rola rodzica nastolatka.

PO CO?

aby zdobyćwiedzę dotyczącą ważnego okresu rozwoju człowieka, jakim jest dorastanie, poprawić swoją komunikację z nastolatkiem i rozumienie swojego dziecka. Przede wszystkim jednak grupa wsparcia daje możliwość skorzystania z miejsca, w którym można zrozumieć swoje emocje, uczucia i zachowania w relacjach z dzieckiem, poznać innych rodziców, którzy przeżywają podobne sytuacje, doświadczyć wsparcia ze strony innych, zobaczyć inny punkt widzenia czy rozumienia, dzielić się swoimi wątpliwościami, trudnościami, sposobami radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, ale też radościami i sukcesami.

JAK PRACUJEMY?

grupa liczy do 10 uczestników, którzy spotykają się co 2 tygodnie na 120 minut. Grupa ma charakter półotwarty, co oznacza, że czas uczestnictwa w grupie może być różny dla poszczególnych członków grupy, w zależności od potrzeb, przeżywanych problemów i trudności. Jednak aby zapewnić podstawowy poziom bezpieczeństwa innym uczestnikom oraz móc w pełni doświadczyć działania grupy, rekomendujemy udział nie krótszy niż 10 miesięcy. Swobodna wymiana uczuć, myśli, doświadczeń związanych z byciem rodzicem nastolatka przeplatana jest elementami warsztatowymi czy psychoedukacyjnymi według potrzeb grupy. Swobodna, nieoceniająca atmosfera w połączeniu z możliwością zdobycia wiedzy na temat adolescencji pozwala na wzmocnienie się w roli rodzica dorastającego dziecka. Spotkania służą także budowaniu i rozwijaniu relacji z dzieckiem-nastolatkiem, rozumieniu jego oraz własnych potrzeb i emocji, rozwijaniu umiejętności stawiania granic i komunikowania się oraz wzrostowi poczucia kompetencji rodzicielskich.

KIEDY?

trwają konsultacje do grupy, planowane rozpoczęcie grupy kwiecień 2018. Grupa będzie się odbywała co 2 tygodnie w piątki w godzinach 17:00-19:00. Decyzja o uczestnictwie w grupie wsparcia poprzedzona jest 2-3 konsultacjami z terapeutą prowadzącym grupę. Konsultacja ma na celu jak najtrafniejsze określenie natury problemu, z jakim zmagają się rodzice, zakres potrzeb oraz oczekiwań i ważnych tematów, jakie uczestnicy chcieliby poruszyć na grupie. Jest to też pierwszy kontakt uczestnika z prowadzącym grupę, pozwala wzajemnie się poznać, dzięki czemu początek w nowej grupie staje się łatwiejszy.

Zapisy do grupy w sekretariacie Gabinetu Rodzice i Dzieci tel 691 562 520

Powrót